NaStyku.pl

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Zgorzelca

Tragedia na drodze. 57-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego zginął pod kołami samochodu osobowego. Mężczyzna przechodząc przez jezdnię wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd.
Miejsce, w którym doszło do śmiertelnego wypadku / fot. KPP Zgorzelec
Miejsce, w którym doszło do śmiertelnego wypadku / fot. KPP Zgorzelec

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek (7 listopada 2019 r.) przed godziną 21:00 na obwodnicy Zgorzelca (DW 352).

Na miejscu obecni byli ratownicy medyczni, strażacy, prokurator, zarządca drogi, policjanci w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 57-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego przechodząc przez drogę W352 wszedł pod nadjeżdżający pojazd marki Audi jadący swoim pasem ruchu. Auto prowadziła 19-letnia mieszkanka naszego powiatu. Niestety pomimo podjętej reanimacji w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Mundurowi zwracają się do pieszych z apelem o ostrożność i używanie elementów odblaskowych. Przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Warto wiedzieć, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

 Miejsce, w którym doszło do śmiertelnego wypadku / fot. KPP Zgorzelec

Miejsce, w którym doszło do śmiertelnego wypadku / fot. KPP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne

Kontrolowali prędkość

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:55
Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” kontrolowali prędkość. W ciągu całego dnia skontrolowali 47 pojazdów. Dopuszczalną prędkość przekroczyło 26 kierowców. Przy okazji w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyki.
Jak prawidłowo myć ręce?

Koronawirus – nie w powiecie zgorzeleckim

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:15
Strach przed koronawirusem dotarł do powiatu zgorzeleckiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu jednak uspokaja. W naszym regionie nie odnotowano stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz również

Pogadajmy o TYCH sprawach
Życie
czwartek, 27 lutego 2020, 09:22

Pogadajmy o TYCH sprawach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a wstydzicie się zapytać...