NaStyku.pl

Śmiertelne potrącenie pieszego. Sprawca był pod wpływem narkotyków i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze W352. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginął 47-letni pieszy.
DW 352, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego / fot. KPP Zgorzelec
DW 352, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego / fot. KPP Zgorzelec

W sobotę przed godz. 20:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze W352 w kierunku Bogatyni. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz pozostałe służby ratunkowe.

Pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu pracowali policjanci, w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki Volkswagen nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania i będąc na przeciwległym pasie ruchu potracił pieszego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 47-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz decyzją starosty ma cofnięte uprawnienia. Ponadto, mężczyzna był pod wpływem metamfetaminy, a w pojeździe funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek z suszem roślinnym.

Kierujący trafił do zgorzeleckiej komendy. Przeprowadzone badania wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości z której można przygotować ponad 40 działek handlowych tego narkotyku.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Apelujemy do wszystkich kierujących o przestrzeganie sądowych zakazów, stosowanie się do obowiązujących przepisów i dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ruszają remonty cząstkowe dróg

Ruszają remonty cząstkowe dróg

Życie
piątek, 26 lutego 2021, 10:35
Wydział Infrastruktury informuję o rozpoczęciu prac związanych z prowadzeniem remontów cząstkowych dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Zgorzelec.

Zobacz również