NaStyku.pl

Śmierć w płomieniach. Tragiczny pożar w Ruszowie

Przy ul. Borowskiej 2 w Ruszowie spłonął dom wielorodzinny. Podczas dogaszania i prac rozbiórkowych w jednym z mieszkań odnaleziono ciało jednego z lokatorów.
Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Borowskiej w Ruszowie / fot. KP PSP Zgorzelec
Pożar budynku wielorodzinnego przy ul. Borowskiej w Ruszowie / fot. KP PSP Zgorzelec

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu do pożaru przy ul. Borowskiej 2 w Ruszowie doszło w sobotę (21.08) około godziny 2:37. W płomieniach stanął budynek wielorodzinny. Płomienie zauważył jeden z przechodzących mieszkańców wsi, powiadomił służby oraz obudził lokatorów, którzy natychmiast opuścili budynek.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej, w tym 3 zastępy z JRG Zgorzelec, zastęp OSP KRSG Ruszów, 2 zastępy OSP Jagodzin oraz zastęp OSP KSRG Węgliniec, funkcjonariuszy policji, ratowników medycznych oraz pracowników pogotowia energetycznego..

Pierwsi przybyli na miejsce strażacy zastali pożar w mocno rozwiniętej fazie. Ogień trawił już mieszkanie na pierwszym piętrze oraz części strychu. Płomienie były już za zewnątrz i obejmowały około 1/3 połaci dachu.

Pożar zebrał śmiertelne żniwo. W mieszkaniu, w którym prawdopodobnie wybuchł pożar, ujawniono ciało mężczyzny.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również