NaStyku.pl

Seryjny złodziej w rękach policji. Usłyszał 12 zarzutów

Ma zaledwie 21 lat i kilkanaście kradzieży na swoim koncie. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kradł wszystko, co wpadło mu w ręce: przesyłki kurierskie, sprzęt elektroniczny, portfel z dokumentami i pieniędzmi… Nie pogardził również kablem światłowodowym.
Odzyskane przez policję przedmioty w tym przesyłki kurierskie, sprzęt elektroniczny, karta bankomatowa / fot. KPP Zgorzelec
Odzyskane przez policję przedmioty w tym przesyłki kurierskie, sprzęt elektroniczny, karta bankomatowa / fot. KPP Zgorzelec

Seryjny złodziej w końcu został schwytany. Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane w regionie zgłoszenia o kradzieżach zgorzeleccy "kryminalni" wytypowali i zatrzymali potencjalnego sprawcę. To 21-letni mieszkaniec naszego powiatu.

Mężczyzna jest podejrzany m.in. o włamania do dwóch samochodów. Z jednego ukradł przesyłki kurierskie, a z drugiego sprzęt elektroniczny i portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartą bankomatową. Sprawca kilkakrotnie posłużył się skradzioną kartą, wypłacając z konta pieniądze – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

To jednak nie wszystko. Jego łupem padł również drewniany bęben z kablem do światłowodu o wartości 2 tys. zł. 21-latek kradł także paliwo. Działał w "tradycyjny" sposób – podjeżdżał pod dystrybutor, tankował i odjeżdżał nie płacąc. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 7,5 tys. zł. Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać.

Zgorzelczanin trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu 12 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

Drewniany bęben z kablem światłowodu / fot. KPP Zgorzelec

Zabezpieczone przez policję przedmioty: karta bankomatowa, kluczyki i pałka / fot. KPP Zgorzelec

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...