NaStyku.pl

Seniorzy uczą się obsługi komputera i internetu

Od lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie systematycznie organizowane są w dwóch grupach zajęcia komputerowe dla seniorów 65+. W trakcie szkolenia uczestnicy stawiali pierwsze kroki w obsłudze komputera i internetu.
Zajęcia dla seniorów 65+ w Gminie Sulików / fot. Gmina Sulików
Zajęcia dla seniorów 65+ w Gminie Sulików / fot. Gmina Sulików

Podczas cyklu szkoleń uczestnicy poznają takie zagadnienia jak: podstawy edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, Skype – bezpłatne rozmowy z rodziną i znajomymi, moja pierwsza poczta elektroniczna, facebook – serwis społecznościowy.

Przypomnijmy, że Gmina Sulików przystąpiła do realizacji projektu edukacyjno-organizacyjnego "E-senior 65+" w ubiegłym roku. Projekt ma na celu jest aktywizację osób powyżej 65. roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. Jest organizowany we współpracy z Fundacją Partycypacji Społecznej w ramach Programu rozwoju kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa dolnośląskiego zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

znak C-2

Wyjeżdżając z Görlitz skręcisz w prawo

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 15:22
Uwaga kierowcy! 25 czerwca 2019 r. zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu przy Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu. Kierowcy wyjeżdżający z Niemiec będą musieli skręcić w prawo.
Uwaga! 22-24.06. utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Dni Zgorzelca 2019: Utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 12:21
Przed nami finał Dni Zgorzelca 2019. To będą dwa dni zabawy, koncertów i artystycznych wydarzeń, ale też utrudnień w ruchu drogowym. Ul. Parkowa oraz ul. Wolności (łącznik prowadzący do Miejskiego Domu Kultury) będą zamknięte dla samochodów.

Zobacz również

Oferta pracy: elektryk w Przedsiębiorstwie Zarządzania Nieruchomościami w Zgorzelcu
Życie
środa, 19 czerwca 2019, 11:11

PZN zatrudni elektryka

PZN Sp. z o.o. zatrudni pracowników w zawodzie elektryka. Zainteresowane...