NaStyku.pl

Seniorzy uczą się obsługi komputera i internetu

Od lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie systematycznie organizowane są w dwóch grupach zajęcia komputerowe dla seniorów 65+. W trakcie szkolenia uczestnicy stawiali pierwsze kroki w obsłudze komputera i internetu.
Zajęcia dla seniorów 65+ w Gminie Sulików / fot. Gmina Sulików
Zajęcia dla seniorów 65+ w Gminie Sulików / fot. Gmina Sulików

Podczas cyklu szkoleń uczestnicy poznają takie zagadnienia jak: podstawy edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, Skype – bezpłatne rozmowy z rodziną i znajomymi, moja pierwsza poczta elektroniczna, facebook – serwis społecznościowy.

Przypomnijmy, że Gmina Sulików przystąpiła do realizacji projektu edukacyjno-organizacyjnego "E-senior 65+" w ubiegłym roku. Projekt ma na celu jest aktywizację osób powyżej 65. roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. Jest organizowany we współpracy z Fundacją Partycypacji Społecznej w ramach Programu rozwoju kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa dolnośląskiego zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również