NaStyku.pl

Rynek w Zawidowie czeka przebudowa

Na ostatniej sesji radni podtrzymali decyzję o przebudowie zawidowskiego rynku nawet bez udziału środków zewnętrznych. Przedstawiona przez burmistrza koncepcja - podzielenia zadania i wykonania pierwszej części za własne pieniądze zyskała aprobatę radnych.
Rynek w Zawidowie / fot. Gmina Miejska w Zawidowie
Rynek w Zawidowie / fot. Gmina Miejska w Zawidowie

Temat zawidowskiego rynku zdominował ostatnie obrady Rady Miejskiej i zelektryzował dyskusję. Jej pokłosiem jest jasna deklaracja ze strony radnych, że chcą przebudowy Placu Zwycięstwa nawet bez udziału pieniędzy zewnętrznych. Brak dofinansowania oznacza jednak, że prace budowlane trzeba będzie podzielić na etapy, tak aby ich ciężar wytrzymał miejski budżet.

Pierwsza część prac budowlanych ma ruszyć jeszcze w tym roku i obejmować wymianę przyłączy wodnych, latarni ulicznych wraz z kablami zasilającymi oraz przebudowę chodników przylegających do kamienic.

Decyzja o natychmiastowym rozpoczęciu przebudowy spowodowana jest przedłużającą się procedurą rozpatrywania wniosków złożonych do Funduszu Dróg Samorządowych.  - Nawet gdyby informacja o uzyskaniu dofinansowaniu pojawiła się w sierpniu to i tak realizacja zadania w całości jest mało prawdopodobna z uwagi na presję czasu - mówi burmistrz Robert Łężny. Ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy i zakończenie robót w ciągu 2-3 miesięcy, to naprawdę trudne do przeprowadzenia, dodaje gospodarz Miasta.

Do końca sierpnia br. gmina ma czas na złożenie kolejnego wniosku o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2020, które, jeśli otrzyma, pozwoli jej na dokończenie inwestycji tj. wykonanie na Placu Zwycięstwa jezdni i parkingów.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również