NaStyku.pl

Rynek w Zawidowie czeka przebudowa

Na ostatniej sesji radni podtrzymali decyzję o przebudowie zawidowskiego rynku nawet bez udziału środków zewnętrznych. Przedstawiona przez burmistrza koncepcja - podzielenia zadania i wykonania pierwszej części za własne pieniądze zyskała aprobatę radnych.
Rynek w Zawidowie / fot. Gmina Miejska w Zawidowie
Rynek w Zawidowie / fot. Gmina Miejska w Zawidowie

Temat zawidowskiego rynku zdominował ostatnie obrady Rady Miejskiej i zelektryzował dyskusję. Jej pokłosiem jest jasna deklaracja ze strony radnych, że chcą przebudowy Placu Zwycięstwa nawet bez udziału pieniędzy zewnętrznych. Brak dofinansowania oznacza jednak, że prace budowlane trzeba będzie podzielić na etapy, tak aby ich ciężar wytrzymał miejski budżet.

Pierwsza część prac budowlanych ma ruszyć jeszcze w tym roku i obejmować wymianę przyłączy wodnych, latarni ulicznych wraz z kablami zasilającymi oraz przebudowę chodników przylegających do kamienic.

Decyzja o natychmiastowym rozpoczęciu przebudowy spowodowana jest przedłużającą się procedurą rozpatrywania wniosków złożonych do Funduszu Dróg Samorządowych.  - Nawet gdyby informacja o uzyskaniu dofinansowaniu pojawiła się w sierpniu to i tak realizacja zadania w całości jest mało prawdopodobna z uwagi na presję czasu - mówi burmistrz Robert Łężny. Ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy i zakończenie robót w ciągu 2-3 miesięcy, to naprawdę trudne do przeprowadzenia, dodaje gospodarz Miasta.

Do końca sierpnia br. gmina ma czas na złożenie kolejnego wniosku o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2020, które, jeśli otrzyma, pozwoli jej na dokończenie inwestycji tj. wykonanie na Placu Zwycięstwa jezdni i parkingów.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również