NaStyku.pl

Ruszów walczy o wiatę rowerową. Możesz pomóc im wygrać!

Przy Szkole Podstawowej w Ruszowie może powstać wiata rowerowa. Wystarczy do 10 września regularnie głosować w internetowym plebiscycie „Herosi Innowacyjności”. Liczy się każdy głos!
Herosi Polskiej Przedsiębiorczości - Głosuj na projekt w Ruszowie
Herosi Polskiej Przedsiębiorczości - Głosuj na projekt w Ruszowie

Akcja „Herosi Innowacyjności” to projekt skierowany do niezależnych przedsiębiorców współpracujących z Grupą Eurocash. W jego ramach w Ruszowie może powstać monitorowana wiata rowerowa wraz ze stacją naprawy rowerów. Obiekt pomieściłby 40 jednośladów i dostępny byłby także po godzinach pracy szkoły i w weekendy.

Ruszów to stosunkowo niewielka miejscowość znajdująca się w województwie dolnośląskim, w powiecie zgorzeleckim, w gminie Węgliniec. Z punktu widzenia rowerzysty, jednak położona w Centrum Borów Dolnośląskich- stanowi jej największą zaletę. Mimo powstania bardzo atrakcyjnych tras rowerowych (m.in. przygotowanych przez nadleśnictwo: edukacyjno – turystycznych i Single Tracków) i popularności jazdy rowerem (liczne wycieczki rowerowe Koła Ludzi Aktywnych „Pirat” oraz coroczna organizacja Jagodowych Rajdów Rowerowych), nie ma w Ruszowie ani jednego miejsca, gdzie można bezpiecznie pozostawić („zaparkować”) rower. Budowa wiaty rowerowej dla wszystkich znacznie ułatwiłaby rozwój turystyki rowerowej. Usytuowanie jej na terenie szkoły, dodatkowo stworzyłaby możliwość przyjazdu do niej rowerem dzieci i pracowników. Obiekt byłby monitorowany i dostępny dla każdego- także po godzinach pracy szkoły, a zwłaszcza w weekendy. Nieopodal szkoły znajduje się sklep „Groszek” i to tutaj rowerzyści zaopatrywaliby się w najpotrzebniejsze produkty. Rowery stają się coraz częściej alternatywą dla codziennych dojazdów do naszych miejsc pełnienia zwykłych obowiązków. Coraz częściej rower to już nie tylko pasja, ale i sposób na życie. Warto wykorzystać ten trend i podjąć próbę zapewnienia odpowiedniej infrastruktury rowerowej (tj. postawienie bezpiecznej przystani dla rowerów), a tym samym promocji naszej miejscowości i okolic, jako warte obejrzenia z perspektywy roweru. Nasz pomysł doskonale wkomponowuje się w cele konkursu i oczekiwań lokalnej społeczności. Nasza innowacja rozwija okolicę sklepu i przyczynia się do stworzenia fantastycznego rowerowego produktu turystycznego, niezwykle atrakcyjnego, z którego można naprawdę czerpać spore korzyści dla mieszkańców Ruszowa i naszego sklepu, dlatego nasz pomysł powinien wygrać – zaznaczają pomysłodawcy projektu zgłoszonego do konkursu Herosi Innowacyjności.

Co zrobić, aby projekt wygrał? Głosować, głosować i jeszcze raz głosować! Aby oddać głos należy wejść na stronę herosiprzedsiębiorczości.pl, zarejestrować się (można zalogować się także przez konto facebook lub Google), znaleźć projekt „Groszek to sklep przyjazny rowerzyście- zapewnia bezpieczną przystań dla rowerów i rowerzystów” i oddać głos.

Głosowanie trwa do 10 września 2019 r. Głosy można oddawać codziennie. Zwycięzców poznamy 24 września podczas Kongresu Akademii Umiejętności Eurocash.

Aktualna ocena: 2,3/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany przez policjantów motocykl marki Honda / fot. KPP Zgorzelec

Odzyskano skradziony na terenie Niemiec motocykl i skuter

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 11:58
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA, na jednej z posesji w gminie Sulików, odnaleźli motocykl oraz skuter pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to prawie 8 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który odpowie za paserstwo.
Otwarta naczepa tira przewożącego kartony z workami na śmieci / fot. KPP Zgorzelec

Nieudany skok na tira... z workami na śmieci

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 13:39
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali parę, która włamała się do naczepy samochodu ciężarowego i ukradła karton worków na śmieci. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Zobacz również