NaStyku.pl

Ruszów najlepszy wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

III Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze już za nami. Najlepszymi drużynami w kategorii zarówno dziewcząt jak i chłopców okazały się drużyny z MDP Ruszów. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Strzelinie.
III Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze MDP w Ruszowie (Fot.: KP PSP Zgorzelec/Dariusz Borodzicz)
III Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze MDP w Ruszowie (Fot.: KP PSP Zgorzelec/Dariusz Borodzicz)

W tym roku miejscem zmagań młodych strażaków był stadion KS Victorii w Ruszowie. Spotkanie sportowe zorganizowano w ramach gminnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O miano najlepszych drużyn pożarniczych rywalizowało 10 zespołów z powiatu zgorzeleckiego: 3 dziewczęce oraz 7 chłopięcych/mieszanych – w sumie 100 młodych adeptów pożarnictwa. Rywalizacja obywała się na specjalnym torze do ćwiczeń MDP CTiF. W sportowej atmosferze rozegrano dwie konkurencje: bieg sztafetowy na dystansie 400 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.

W wyniku rozgrywek najlepszymi drużynami w kategorii zarówno dziewcząt jak i chłopców okazały się drużyny z MDP Ruszów. Tytuł wicemistrza przypadł chłopcom i dziewczętom ze Studnisk, natomiast trzecie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła MDP Miedziana, a w kategorii chłopców MDP Czerwona Woda. Zwycięzca zwodów będzie reprezentował powiat zgorzelecki na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 23 czerwca 2018r. w Strzelinie. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali nagrody rzeczowe w postaci piłek, natomiast najlepsze drużyny otrzymały dodatkowo bony zakupowe, medale oraz puchary.

Facebook: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Ruszów

Końcowa klasyfikacja

Chłopcy (drużyny mieszane)

  1. MDP Ruszów
  2. MDP Studniska
  3. MDP Czerwona Woda
  4. MDP Stary Węgliniec
  5. MDP Jagodzin
  6. MDP Bogatynia
  7. MDP Trójca

Dziewczęta

  1. MDP Ruszów
  2. MDP Studniska
  3. MDP Miedziana

Natomiast w klasyfikacji OPEN najlepszym zespołem okazali się chłopcy z MDP Ruszów, którzy zdobyli puchar przechodni Starosty Zgorzeleckiego.

Fot.: KP PSP Zgorzelec/Dariusz Borodzicz

W trakcie zawodów wręczono również dyplomy i nagrody dla członków MDP Jagodzin za udział w eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zapobiegamy pożarom". Wyróżniono również laureatów ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w którym członkowie MDP Ruszów zajęli wysokie miejsca - Miłosz Mesjasz zdobył tytuł wicemistrza Polski, a Maksymilian Drgas zajął 12. miejsce w kraju, w swojej kategorii wiekowej.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prokuratura Okręgowa w Jelenij Górze

Przemycał narkotyki z Holandii

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 19:26
Narkotyki o czarnorynkowej wartości około pół miliona złotych nie trafią na polski rynek. W areszcie osadzono Michała J., który przywiózł z Holandii blisko 10 kg ziela konopi innych niż włókniste, prawie 100 g żywicy konopi i ponad 50 g kokainy.
Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...