NaStyku.pl

Rusza budowa remizy OSP Radzimów. Umowa z wykonawcą podpisana

Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików podpisał umowę na budowę remizy OSP Radzimów. Wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych.
fot. Gmina Sulików
fot. Gmina Sulików
Roboty budowlane będą polegać na budowie od podstaw budynku na potrzeby jednostki OSP Radzimów wraz z niezbędnymi instalacjami, w tym systemem zdalnego alarmowania jednostki i zagospodarowaniem terenu.
 
Przy kolejnym rozdaniu środków z Rządowego Funduszu Polski Ład zdecydowałem o złożeniu wniosku na budowę remizy dla OSP Radzimów. Głównym założeniem było zapewnienie jednostce nieprzerwanej gotowości bojowej. Była to trafiona decyzja, bo udało się pozyskać blisko 2 mln zł na realizację kolejnej dużej inwestycji w naszej gminie. Informacja o pozyskanych środkach spotkała się z dużym entuzjazmem druhów z OSP Radzimów. Dziś budowa remizy stała się faktem-mamy podpisaną umowę z lokalnym wykonawcą, którym jest firma Pana Sławomira Bogdanowicza oraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie przyznanej promesy inwestycyjnej - wyjaśnia Robert Starzyński, wójt Gminy Sulików. 
 
Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki zewnętrzne z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – EDYCJA Nr 3 PGR w kwocie 1 960 000 zł. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 2 148 200,00 zł.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również