NaStyku.pl

Recydywista seryjnym złodziejem paliwa

Policjanci udowodnili 25-latkowi 45 przestępstw i ponad 50 wykroczeń związanych z kradzieżą paliwa. Mężczyzna w ciągu trzech miesięcy ukradł ponad 6,5 tys. litrów oleju napędowego i benzyny o wartości ponad 32,5 tys. zł.
Kradzieże zmorą stacji paliw
Kradzieże zmorą stacji paliw

Wspólna praca funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego pozwoliła na udowodnienie 25-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego 45 przestępstw i ponad 50 wykroczeń związanych z kradzieżą oleju napędowego i benzyny. Według ustaleń, od lipca do września br. zatrzymany mężczyzna ukradł ponad 6,5 tys. litrów paliwa o wartości ponad 32,5 tys. zł. Podejrzany upodobał sobie stacje funkcjonujące na terenie gminy Zgorzelec. Sprawca usłyszał również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Z uwagi na to, że 25-latek popełnił przestępstwo w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakaz opuszczenia kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...