NaStyku.pl

PWiK „Nysa” w Zgorzelcu przypomina o zabezpieczeniu urządzeń i sieci wodociągowo-kanalizacyjnych

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Spółka z o.o. w Zgorzelcu przypomina odbiorcom wody o obowiązku zabezpieczenia na okres zimowy własnych urządzeń i sieci wodociągowo-kanalizacyjnych.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

W przypadku awarii urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych powstałych na skutek braku stosownego zabezpieczenia ich przed działaniem niskich temperatur może nastąpić wstrzymanie lub ograniczenie dopływu wody. Dlatego PWiK "Nysa" Zgorzelec przypomina o obowiązku zabezpieczenia na okres zimowy własnych urządzeń i sieci wodociągowo-kanalizacyjnych.

Co należy zrobić? 

  • odwodnienia i zabezpieczenia przed działaniem mrozu studzienek wodomierzowych,
  • zabezpieczenia pomieszczeń, w których znajdują się instalacje wodociągowe (wraz z wodomierzem) i kanalizacyjne poprzez naprawę ścian, wstawienie brakujących szyb oraz uszczelnienie drzwi i okien,
  • ocieplenia przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych przechodzących przez kondygnacje nieocieplone,
  • zabezpieczenia przewodów wodociągowych służących do podlewania ogrodu poprzez ich odwodnienie i zamknięcie zaworów,
  • zamknięciu dopływu wody do pomieszczeń wyłączonych z eksploatacji.

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również