NaStyku.pl

Przewoził papierosy bez akcyzy

Ponad 200 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy nie trafi na rynek. Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego z kontrabandą. Wpadł, bo w czasie jazdy samochodem rozmawiał przez telefon.
Papieros / zdjęcie ilustracyjne
Papieros / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w czasie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Miał być tylko mandat i punkty karne… Tymczasem 47-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego odpowie za naruszenie przepisów karno-skarbowych. W pojeździe mężczyzny mundurowi znaleźli papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar zabezpieczono w policyjnym magazynie, a kierowcę zatrzymano i przewieziono na komisariat.

Po przeliczeniu okazało, że w pojeździe znajdowało się 220 tys. sztuk papierosów. Jak informuje podkom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej komendy, uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku prawie 240 tys. zł.

47-latek usłyszał zarzut naruszenia przepisów karno-skarbowych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również