NaStyku.pl

Przerabiali tabletki z pseudoefedryną na popularny narkotyk

Kilkaset tysięcy tabletek na przeziębienie z pseudoefedryną, zabezpieczenie ponad 100 tys. zł i zatrzymanych trzech Polaków – to efekt działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.
Zabezpieczone przez pograniczników lekarstwa na kaszel z pseudoefedryną i pieniądze / fot. NOSG
Zabezpieczone przez pograniczników lekarstwa na kaszel z pseudoefedryną i pieniądze / fot. NOSG

Nielegalny obrót lekarstw z pseudoefedryną

Zarzuty związane z naruszeniem zakazu zbycia produktów farmaceutycznych usłyszało trzech Polaków zatrzymanych przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Jeleniej Górze, którzy pod nadzorem prokuratury prowadzili postępowanie karne dotyczące nielegalnego obrotu produktami farmakologicznymi z zawartością pseudoefedryny.

Trzech mężczyzn w wieku 33-50 lat zostało zatrzymanych w ubiegłym tygodniu na terenie województwa dolnośląskiego. W prywatnych samochodach, mieszkaniach i pomieszczeniach gospodarczych przechowywali kartony, a w nich kilkaset tysięcy tabletek na przeziębienie i kaszel z pseudoefedryną. Pogranicznicy ujawnili również gotówkę w kwocie ponad 100 tys. zł, którą zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w wysokości od 10 do 25 tys. zł.

Farmaceutyki trafiały do Czech

Według śledczych, leki były wywożone do Czech, gdzie w nielegalnym laboratorium wytwarzano z nich narkotyki.

Ustalono, że proceder ten trwał od kilku miesięcy i podejrzani mogli wywieźć z Polski tabletki, z których można było wytworzyć blisko 60 kg metamfetaminy, czyli 60 tys. porcji handlowych o wartości rynkowej ponad 7 mln zł – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na terenie Czech zlikwidowano laboratorium „piko”

W tej sprawie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej współpracowali ze służbami Republiki Czeskiej, co zaowocowało likwidacją na terytorium Czech nielegalnego laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę. Zatrzymano również 6 osób zaangażowanych w wytwarzanie narkotyków.

 Zabezpieczone w samochodzie kartony z lekarstwami zawierającymi pseudoefedrynę / fot. NOSG

Zabezpieczone w samochodzie kartony z lekarstwami zawierającymi pseudoefedrynę / fot. NOSG

Zabezpieczone w samochodzie kartony z lekarstwami zawierającymi pseudoefedrynę / fot. NOSG

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również