NaStyku.pl

Przekazanie nowego sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W ramach dotacji, którą Gminie Zgorzelec przyznało Ministerstwo Sprawiedliwości druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali nowy sprzęt oraz elementy doposażenia, które z pewnością pomogą w sprawnym prowadzeniu akcji ratowniczych.
Przekazanie nowego sprzętu dla OSP (fot.: Gmina Zgorzelec)
Przekazanie nowego sprzętu dla OSP (fot.: Gmina Zgorzelec)

Gmina Zgorzelec znalazła się wśród 149 dolnośląskich samorządów, które otrzymały dofinansowania na zakup sprzętu ratownictwa medycznego i technicznego dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Gmina Zgorzelec pozyskała z Funduszu Sprawiedliwości środki w wysokości 21 858,21 zł, co w 99% pokryło całkowite koszty projektu.

7 czerwca 2018 r. przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Trójcy odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu dla strażaków ochotników skupionych w jednostkach funkcjonujących na terenie gminy. Na ręce prezesów jednostek sprzęt przekazał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz Prezes ZOG ZOSP RP w Zgorzelcu Arkadiusz Furmaniak.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie otrzymała zestaw PSP R1 z deską i szynami Kramera, OSP Radomierzyce - defibrylator AED Life Pack 1000, zaś OSP Trójca weszła w posiadanie zestawu osłon poduszek Airbag Safe 3 oraz defibrylatora AED Life Pack 1000.

- To olbrzymie wsparcie dla jednostek OSP zwłaszcza tych, które należą do KSRG (krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego). Nowy sprzęt z pewnością ułatwi nam pracę i pozwoli sprawniej nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Dziękujemy za możliwość rozwoju – powiedział naszej redakcji Stanisław Smykowski, wiceprezes OSP Trójca.

Druhowie z Gminy Zgorzelec czynnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz użytkowników dróg. Każdego roku uczestniczą w kilkudziesięciu akcjach o różnym charakterze (wypadki i kolizje drogowe, pożary, zabezpieczenia, podtopienia, itp.). Jednostki OSP  są znaczącym wsparciem dla Państwowej Straży Pożarnej. Często jako pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia, dlatego to od ich wyposażenia gaśniczego, medycznego oraz hydraulicznego zależy przebieg prowadzonej akcji. 

Podczas spotkania wręczono także pamiątkową tablicę z podziękowaniem dla druha seniora Kazimierza Moździerza za dotychczasowy wkład włożony w działalność OSP Trójca.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...