NaStyku.pl

Przejęli inicjatywę! Mieszkańcy Jerzmanek wysprzątali swoją wieś

Jedni czekają, aż zostanie zrobione. Inni przejmują inicjatywę i biorą sprawy w swoje ręce. Tak też zrobiła grupa mieszkańców Jerzmanek, która postanowiła posprzątać swoją wieś. Brawo za pomysł i inicjatywę.
fot. Gmina Zgorzelec
fot. Gmina Zgorzelec

W sobotę 17 września br., z inicjatywy KGW „Jerzmanianki” i Rady Sołeckiej w Jerzmankach odbyła się akcja sprzątania wsi.

Mimo deszczowej pogody, na placu zabaw stawiła się grupa mieszkańców gotowych do pracy. Cieszy fakt, że była wśród nich także młodzież. Posprzątano tereny wzdłuż drogi powiatowej oraz centrum wsi. Zebrano kilkanaście worków sortowanych odpadów, głównie plastiku i szkła. Śmieci było zdecydowanie mniej niż przy poprzednich akcjach – być może wzrosła świadomość mieszkańców. Niestety odkryliśmy także nowe miejsca, dzikie wysypisko.

Po sprzątaniu organizatorzy zorganizowali pieczenie kiełbasek na ognisku, serwowano również grochówkę, ciasto drożdżowe, kawę i herbatę. Humory dopisały, pogoda się poprawiła, Jerzmanki pięknieją.

fot. Gmina Zgorzelec (3)

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również