NaStyku.pl

Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. Co czeka nas w Zgorzelcu?

Burmistrz Miasta Zgorzelec, Starosta Zgorzelecki oraz Dziekan Dekanatu Zgorzelec zapraszają w sobotę, 11 listopada, na obchody Narodowego Święta Niepodległości.
fot. Shatterstock
fot. Shatterstock

105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpocznie #biało-czerwony bieg z grupą parkrun Park Nadnyski. Ceniących sobie aktywność zachęcamy do uczczenia Święta Niepodległości na sportowo: marszem, truchtem bądź biegiem – w dowolny sposób. Start o godzinie 9:00 w Parku Nadnyskim (zejście za amfiteatrem miejskim). Udział w biegu jest bezpłatny.

godzinie 12:00, w kościele pw. Św. Bonifacego (ul. Emilii Plater 9) zostanie odprawiona msza św.w intencji Ojczyzny.
Po mszy, na godzinę 13:00 przed pomnikiem MILLENIUM zaplanowano uroczystość patriotyczną upamiętniającą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godzinie 17:00 zapraszamy na tradycyjne Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych w hali PGE Turów Arena.

Koncert będzie miał uroczysty charakter i wyjątkową oprawę: zaśpiewa Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu z towarzyszeniem Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego. Chór przygotowała Anna Gruszczyńska. Aranżacje pieśni patriotycznych przygotowali Joanna i Dominik Lewiccy.

Jak zwykle, formuła koncertu zakłada aktywny udział publiczności, która razem z muzykami śpiewa i współtworzy tę uroczystość. Śpiewajmy razem!

Serdecznie zapraszamy!

Współorganizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta Zgorzelec, Starosta Zgorzelecki, Dziekan Dekanatu Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oraz Centrum Sportowo Rekreacyjne w Zgorzelcu.

11 listopada 2023r., godzina 17:00, hala PGE Turów Arena, ul. Lubańska 9A | Wstęp wolny.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również