NaStyku.pl

Prowadził plantację marihuany i ukrywał poszukiwanego

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu lwóweckiego mężczyznę podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości narkotyków, ukrywanie poszukiwanego oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
fot. KMP w Jeleniej Górze
fot. KMP w Jeleniej Górze

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 3 osoby: 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o uprawę ziela konopi, wytwarzanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających, ukrywanie poszukiwanego oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a także 32-letnią kobietę podejrzaną o przestępstwo paserstwa i 34-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 2 miesięcy.

Kryminalni prowadząc czynności uzyskali informacje, że mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności ukrywa się w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości na terenie powiatu lwóweckiego. W budynku tym funkcjonariusze zastali 41-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, a po wejściu do środka wyczuli wyraźny zapach marihuany. Okazało się, że mężczyzna w zajmowanym przez siebie lokalu zorganizował uprawę ziela konopi.

W wyniku sprawdzeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli 22 krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy oraz zabezpieczyli susz marihuany, z którego można było uzyskać około 300 porcji handlowych. Funkcjonariusze  zatrzymali również 41-latka, właściciela plantacji. Znajdowała się ona w namiotach wyposażonych w urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, które potrzebne są do właściwego wzrostu roślin.

41-latek w trakcie zatrzymania był agresywny, szarpał i uderzał funkcjonariusza wykonującego czynności. W wyniku dalszych działań policjanci w stropie, pomiędzy pierwszym a drugim piętrem, w specjalnie przygotowanej skrytce znaleźli ukrytego poszukiwanego przez nich mężczyznę. Był to 34-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego ścigany do odbycia kary pozbawienia wolności wymiarze 3 lat i 2 miesięcy oraz do ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych.

Policjanci zatrzymali przebywającą również w tym budynku 32-letnią kobietę, która jak się później okazało, posiadała rower, który został ukradziony w Jeleniej Górze 2 lata temu spod jednego z hoteli. Jego wartość to 6000 złotych. Policjanci odzyskali kradziony jednoślad, który wkrótce wróci do właściciela.

Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz 41-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, kobiecie za przestępstwo paserstwa grozić może nawet do 5 lat, a poszukiwany mężczyzna został umieszczony w areszcie śledczym w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Regularni okradał sklepy. W końcu został zatrzymany

Życie
czwartek, 24 listopada 2022, 11:55
Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzieże sklepowe. Mężczyzna regularnie wynosił towar podczas nieuwagi obsługi. Spowodował straty na blisko 3 tys. złotych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
fot. ilustracyjne

Spadkobiercy poszukiwani

Życie
czwartek, 24 listopada 2022, 11:45
Dom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu poszukuje spadkobierców zmarłego mieszkańca. Pozostawiony po zmarłym depozyt to ponad 19 tys. złotych.

Zobacz również

fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
Życie
czwartek, 24 listopada 2022, 11:40

Okradł ojca swojej dziewczyny

Ten młodzieniec raczej nie zostanie zięciem tego mężczyzny. 19-latek z...