NaStyku.pl

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu na stacji paliw w Zgorzelcu

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu, do którego doszło w miniony piątek na stacji paliw przy ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu. Przypomnijmy, że jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne.
fot. Karolina Niemczyk
fot. Karolina Niemczyk

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony piątek (20.01.23) na stacji paliw Lotos przy ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu. W wyniku wybuchu jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. 

Do wybuchu doszło w remontowanym zbiorniku gdzie przebywał jeden z trzech pracowników firmy zewnętrznej. Siła eksplozji była tak duża, że ciało mężczyzny zostało wyrzucone ze zbiornika, upadło na dach stacji i wpadło do budynku. Dwaj pozostali pracownicy zostali poparzeni. Jeden ze znacznymi oparzeniami dróg oddechowych i ciała trafił do specjalistycznego szpitala w Poznaniu. Drugi lżej poszkodowany również przebywa w szpitalu.

Zastępca prokuratora rejonowego w Zgorzelcu prok. Jolanta Lipińska-Grzeszczuk poinformowała PAP w środę, że zostało wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci jednej osoby i wypadku przy pracy, w którym ucierpiało dwóch pracowników. 

Zmarły i poszkodowani to pracownicy zewnętrznej firmy, która od 9 stycznia wykonywała prace remontowe przy tym zbiorniku. Według ustaleń śledczych to były różne działania, także spawanie. W dniu wypadku prace miały się zakończyć. Z pewnością w tym śledztwie będzie konieczna opinia i ekspertyza biegłych, którzy zajmują się takimi remontami - powiedziała dla PAP prokurator Jolanta Lipińska-Grzeczuk. 

Podkreśliła, że śledztwo jest na wstępnym etapie, jest prowadzone w sprawie i nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Dodała, że na razie trudno ocenić, czy doszło do jakiegoś błędu i kto go ewentualnie mógł popełnić.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj: Wybuch na stacji benzynowej Lotos w Zgorzelcu. Jedna osoba zginęła.

Zobacz też: 

Wymiana bezterminowego prawa jazdy. Od kiedy będzie można wymienić w Zgorzelcu?

Zgorzelec: Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również