NaStyku.pl

Próbował wypłacić pieniądze z bankomatu skradzioną kartą

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 38-latka, który posługiwał się skradzioną kartą płatniczą. Mężczyzna próbował wypłacić z bankomatu gotówkę.
Pieniądze
Pieniądze

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na podstawie posiadanych informacji najpierw ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wypłaty pieniędzy z bankomatu skradzioną kartą. 38-latek przyznał się do próby wypłacenia łącznie 1200 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, gdy tylko zauważymy, że ktoś ukradł nam kartę do bankomatu, natychmiast skontaktujmy się z bankiem, aby ją zastrzec. Można to zrobić na trzy sposoby: poprzez infolinię, w oddziale banku lub przez internet. Fakt kradzieży należy również zgłosić na policję – radzi podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

W celu uniknięcia przykrych konsekwencji zagubienia karty należy przestrzegać kilku zasad:

  • pamiętaj, aby nr PIN do karty przechowywać w innym miejscu niż kartę;
  • nie nośmy wszystkich dokumentów w tym kart bankomatowych razem;
  • ustawmy limit dziennych wypłat kartą.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również