NaStyku.pl

Próbował wypłacić pieniądze z bankomatu skradzioną kartą

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali 38-latka, który posługiwał się skradzioną kartą płatniczą. Mężczyzna próbował wypłacić z bankomatu gotówkę.
Pieniądze
Pieniądze

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na podstawie posiadanych informacji najpierw ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wypłaty pieniędzy z bankomatu skradzioną kartą. 38-latek przyznał się do próby wypłacenia łącznie 1200 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, gdy tylko zauważymy, że ktoś ukradł nam kartę do bankomatu, natychmiast skontaktujmy się z bankiem, aby ją zastrzec. Można to zrobić na trzy sposoby: poprzez infolinię, w oddziale banku lub przez internet. Fakt kradzieży należy również zgłosić na policję – radzi podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

W celu uniknięcia przykrych konsekwencji zagubienia karty należy przestrzegać kilku zasad:

  • pamiętaj, aby nr PIN do karty przechowywać w innym miejscu niż kartę;
  • nie nośmy wszystkich dokumentów w tym kart bankomatowych razem;
  • ustawmy limit dziennych wypłat kartą.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Perfumy / zdjęcie ilustracyjne

7,5 roku więzienia za kradzież perfum

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 13:15
W ciągu dwóch miesięcy wyniósł z drogerii perfumy o łącznej wartości 9 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Życie
piątek, 13 grudnia 2019, 11:11
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali wczoraj Polaka, który poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości. Za przestępstwa narkotykowe i groźby karalne trafi na 14 miesięcy do zakładu karnego.

Zobacz również