NaStyku.pl

Pracownik ochrony schował broń do mikrofali. Pistolet wystrzelił

W Bogatyni doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na terenie jednego z zakładów pracy 36-letni pracownik ochrony włożył broń wraz z amunicją do kuchenki mikrofalowej… Po uruchomieniu urządzenia pistolet wystrzelił.
Schował broń do kuchenki mikrofalowej / zdjęcie ilustracyjne
Schował broń do kuchenki mikrofalowej / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę, 10 marca, na terenie jednego z zakładów pracy w powiecie zgorzeleckim 36-letni mieszkaniec powiatu włożył do kuchenki mikrofalowej broń służbową wraz z dwoma magazynkami. Działanie urządzenia spowodowało rozerwanie dwóch łusek naboi. Obecnie wyjaśniamy w jakich okolicznościach i kto uruchomił kuchenkę – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawcy pobrano krew do badań na zawartość narkotyków. Śledczy przedstawili mu zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu opisane w kodeksie karnym, a także naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji. Teraz 36-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...