NaStyku.pl

Prace na zawidowskim rynku idą pełną parą

Trwają prace budowlane na zawidowskim rynku. Widać już pierwsze efekty. Kształtu nabiera płyta główna, a także ciągi piesze. Zobacz, jak postępują prace w listopadzie.
Remont rynku w Zawidowie / fot. UM Zawidów
Remont rynku w Zawidowie / fot. UM Zawidów

Dużo się dzieje na zawidowskim rynku, i co najważniejsze – widać już pierwsze efekty przebudowy. Płyta główna nabrała regularnego kształtu, odsłonił się owal wybrukowany kostką bazaltową i miejsca pod małą architekturę oraz zieleńce.

Dotychczas wykonawca sfrezował istniejącą nawierzchnię jezdni i chodników oraz rozebrał stare elementy infrastruktury drogowej. Budowlańcy układają teraz nowe chodniki i krawężniki z kamienia. Niedawno wykonawca robót zajął się także przebudowę schodów i murów oporowych. 

W miejscu, gdzie przed rozpoczęciem prac budowalnych zatrzymywał się autobusy, budowlańcy usunęli drzewa oraz rozebrali elementy ciągu pieszego. Będzie tam nowa zatoka autobusowa z chodnikiem i pasem zieleni. 

Wykonawca inwestycji apeluje do osób, które mieszkają przy rynku oraz tych, które z rynku dojeżdżają do pracy, o korzystanie z innych miejsc postojowych, znajdujących się poza budową.

Remont Rynku w Zawidowie / fot. UM Zawidów

Remont Rynku w Zawidowie / fot. UM Zawidów

Remont Rynku w Zawidowie / fot. UM Zawidów

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oddawanie krwi / fot. Pranidchakan Boonrom / pexels.com

Za oddanie osocza 2 dni wolnego i pakiet ulg

Życie
czwartek, 26 listopada 2020, 13:07
Osocze ozdrowieńców może pomóc pacjentom ciężko przechodzącym COVID-19. Pobrane podczas jednej wizyty może zostać zastosowane aż u 3 pacjentów. Żeby zwiększyć liczbę chętnych do oddawania osocza, rząd zaoferował dodatkowe korzyści. Jakie?

Zobacz również