NaStyku.pl

Pożar pustostanu w Węglińcu. Nie żyje mężczyzna

Tragedia w Węglińcu. W opuszczonym budynku wybuchł pożar. Pomimo szybkiej akcji gaśniczej i ratowniczej nie udało się uratować jednej osoby. Zginęła w płomieniach.
Pożar pustostanu w Węglińcu (16.08.2019 r.) / fot. OSP Węgliniec
Pożar pustostanu w Węglińcu (16.08.2019 r.) / fot. OSP Węgliniec

Ogień pojawił się w ubiegły piątek (16.08) około godziny 22:34 w pustostanie przy ul. Kochanowskiego w Węglińcu. W płonącym budynku przed laty mieścił się urząd gminy i miasta.

Pierwsi strażacy, którzy przybyli na miejsce zastali pożar w mocno rozwiniętej fazie – płomienie obejmowały całe pomieszczenie na parterze i wydostawały się na zewnątrz budynku. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że w środku mogą znajdować się osoby poszkodowane.

Podjęte działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w pierwszej fazie podano dwa prądy wody w natarciu z PW-52 przez otwory okienne. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Zbudowano zasilanie wodne z hydrantu oraz podano trzeci prąd wody w natarciu na źródło pożaru. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń na parterze znaleziono zwęglone zwłoki ludzkie – relacjonuje działania ratowników mł. bryg. Hubert Jarosz, Oficer Prasowy KP PSP Zgorzelec.

Ofiarą jest najprawdopodobniej jeden z węglinieckich bezdomnych. Budynek został przeszukany pod kątem przebywania także innych osób. Nikogo nie znaleziono. Przy użyciu turbowentylatora oddymiono pomieszczenia. Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej przebadali elementy konstrukcji budynku pod kątem ukrytych zarzewi ognia. Dasze działania zastępów polegały na pomocy policji prowadzącej czynności dochodzeniowo-śledcze oświetlając teren prowadzonych działań.

W działaniach brało udział łącznie 33 strażaków z JRG PSP Zgorzelec, OSP Czerwona Woda, OSP Węgliniec, OSP Stary Węgliniec i OSP Jagodzin. Łączny czas prowadzonych działań wyniósł 4 godziny i 46 minut.

Pożar pustostanu w Węglińcu (16.08.2019 r.) / fot. osp.pl

Pożar pustostanu w Węglińcu (16.08.2019 r.) / fot. osp.pl

Pożar pustostanu w Węglińcu (16.08.2019 r.) / fot. osp.pl

Pożar pustostanu w Węglińcu (16.08.2019 r.) / fot. osp.pl

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również