NaStyku.pl

Powalone drzewa unieruchomiły pociągi

Niż Sabina dotarł do powiatu zgorzeleckiego. Powalone drzewa, przewrócone billboardy, przerwy w dostawie prądu, opóźnienia na kolei – to tylko niektóre ze skutków wichury, która przeszła nad ranem przez nasz region.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Opóźnienia pociągów

Kłopoty mają także pasażerowie pociągów. Na Dolnym Śląsku dochodzi do utrudnień w ruchu kolejowym na wielu liniach. Pociągi stopują głównie powalone drzewa. Obecnie utrudnienia występują na liniach:

  • 8:20 - opóźnienia wtórne na linii Wrocław - Legnica mogą sięgać 60 minut (linia D1, D10, D11, D25)
  • 8:10 Brochocin Trzebnicki - Trzebnica (Linia D8) - drzewo na torach, pociąg 69945/4 wjechał na drzewo. Na odcinku objętym przerwą w ruchu będzie organizowana komunikacja zastępcza a kolejny skład pociągu posłuży do ściągnięcia zdefektowanego szynobusu.
  • 7:31 Starczów - Kamieniec Ząbkowicki (linia D29) - z powodu awarii pociągu towarowego uruchomiono autobusową komunikację zastępczą, opóźnienia pociągów do 90 minut, utrudnienia potrwają do godziny 12:00.
  • Lubań Śląski - Jerzmanki (linia D19) - drzewo na torach, komunikacja zastępcza na odcinku Lubań - Zgorzelec.
  • Na odcinku Węgliniec - Zebrzydowa - Węgliniec (linia D1, D10) z powodu drzew na torach ruch pociągów odbywa się po jednym torze. Pociągi będą doznawać opóźnień.
  • Od dzisiaj do odwołania nie kursują pociągi niemieckiej spółki Trilex/Die Laenderbahn obsługujące połączenia ze Zgorzelca do Drezna.

Informacje o utrudnieniach: https://www.kolejedolnoslaskie.pl/stan-linii/

Niezależnie od publikowanych przez nas informacji, może dochodzić do opóźnień wtórnych spowodowanych ruchem pociągów innych przewoźników, o których nie jesteśmy w stanie informować na bieżąco. Prosimy o śledzenie komunikatów na stacjach oraz planowanie podróży z dużym wyprzedzeniem. Bardzo przepraszamy za dzisiejsze problemy – informują Koleje Dolnośląskie S.A.

To jeszcze nie koniec silnego wiatru

Godziny poranne przyniosły bardzo silne porywy wiatru. Na przemieszczającej się formacji liniowej z nad zachodu w kierunku wschodnim i południowo wschodnim notowane były również ulewne opady deszczu, krupy śnieżnej oraz gradu. Teraz sytuacja znacznie się poprawiła. Jednak to nie koniec silnego wiatru.

Jeszcze teraz przez 2-3 godziny czeka nas chwilowa przerwa od silnego i bardzo silnego wiatru a już w godzinach wczesno południowych, południowych i popołudniowych zacznie nasuwać się dość liczna konwekcja przynosząca punktowe ulewne opady deszczu, opady krupy śnieżnej czy drobny grad, a przede wszystkim silny oraz bardzo silny wiatr. Na nizinach porywy będą mogły przekroczyć wartości 80-90 km/h, na terenach podgórskich siła wiatru może osiągać nawet 90-105 km/h. Wiatr oraz przelotne, punktowe i intensywne opady zostaną z nami do późnego popołudnia po czym ich potencjał zacznie się zmniejszać – czytamy na Meteo Alert – Dolny Śląsk.

Przewiduje się, że średnia prędkość wiatru wyniesie od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h, z kierunków zachodnich.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne

Kontrolowali prędkość

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:55
Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” kontrolowali prędkość. W ciągu całego dnia skontrolowali 47 pojazdów. Dopuszczalną prędkość przekroczyło 26 kierowców. Przy okazji w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyki.
Jak prawidłowo myć ręce?

Koronawirus – nie w powiecie zgorzeleckim

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:15
Strach przed koronawirusem dotarł do powiatu zgorzeleckiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu jednak uspokaja. W naszym regionie nie odnotowano stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz również

Pogadajmy o TYCH sprawach
Życie
czwartek, 27 lutego 2020, 09:22

Pogadajmy o TYCH sprawach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a wstydzicie się zapytać...