NaStyku.pl

Potomstwo XXS

Pierwsze, bliźniacze potomstwo pary pigmejek karłowatych Yara i Mocovi, mieszkających od roku w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.
Pigmejki karłowate / fot. Danilo Dittrich
Pigmejki karłowate / fot. Danilo Dittrich

Z wagą około 140g i wysokością około 15cm pigmejki karłowate są najmniejszymi małpami na świecie. Oczywiście miniaturowe jest także ich potomstwo o wadze urodzeniowej 15g, o czym w wigilijny wieczór 2019 r. mogli się przekonać opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo.

Podczas kiedy ciąży Yary nie dało się nie zauważyć, ze względu na coraz bardziej zaokrąglający się brzuch, to ze znalezieniem potomstwa po urodzeniu, które ukryło się w futrze rodziców nie było już tak łatwo. Ponieważ to głównie ojciec, a w przypadku kolejnych porodów także starsze rodzeństwo odpowiedzialne jest za opiekę nad młodymi, nie łatwo jest ustalić kto i gdzie się właśnie znajduje. Biologiczną ideą stojącą za dzieleniem obowiązków wychowawczych jest oszczędzanie sił matki, aby mogła ona inwestować energię w produkcję mleka.

Dwoje nowych mieszkańców görlitzkiego zoo, ze względu na ich datę urodzenia oraz bez względu na płeć otrzymało imiona Santa i Claus.

Goście będą mogli zobaczyć rodzinę pigmejek, kiedy temperatura na zewnątrz osiągnie dwucyfrowe wartości. Pochodzące z tropików mini-małpki uwielbiają raczej przytulne temperatury.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oznakowany radiowóz policji / zdjęcie ilustracyjne

Kontrolowali prędkość

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:55
Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” kontrolowali prędkość. W ciągu całego dnia skontrolowali 47 pojazdów. Dopuszczalną prędkość przekroczyło 26 kierowców. Przy okazji w ręce mundurowych wpadł mężczyzna, przy którym znaleziono narkotyki.
Jak prawidłowo myć ręce?

Koronawirus – nie w powiecie zgorzeleckim

Życie
piątek, 28 lutego 2020, 14:15
Strach przed koronawirusem dotarł do powiatu zgorzeleckiego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu jednak uspokaja. W naszym regionie nie odnotowano stwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz również

Pogadajmy o TYCH sprawach
Życie
czwartek, 27 lutego 2020, 09:22

Pogadajmy o TYCH sprawach

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, a wstydzicie się zapytać...