NaStyku.pl

Pościg za kierowcą Audi. Mężczyzna odpowie za kradzież, posiadanie narkotyków i ucieczkę

Pościg w Bogatyni. Mundurowi zatrzymali 35-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna naraził na niebezpieczeństwo pasażerów, miał przy sobie „piko”. Podejrzany też jest o kradzież pieniędzy.
Policjant przy radiowozie / fot. KPP Zgorzelec
Policjant przy radiowozie / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy w trakcie służby na terenie Bogatyni próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Audi. Ten jednak zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, przyśpieszył i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów skręcił w polną drogę, gdzie „zakopał się”. Chciał uciekać pieszo, ale został zatrzymany.

W pojeździe znajdowała się 21-letnia pasażerka i jej 2-letnia córka. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mundurowi znaleźli przy 35-latku woreczek foliowy z krystaliczną substancją – dodaje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Mężczyzna trafił do bogatyńskiego komisariatu. Przedstawiono mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz narażenia pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także posiadania środków psychotropowych w postaci metamfetaminy. To jednak nie wszystko.

35-latek podejrzany jest również o kradzież pieniędzy ze stacji paliw w gminie Zgorzelec. Na postawie zgromadzonych dowodów funkcjonariusze zakwalifikowali ją jako kradzież szczególnie zuchwałą, za którą grozi wyższa odpowiedzialność karna - zaznacza podkom. Goguł.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ruszają remonty cząstkowe dróg

Ruszają remonty cząstkowe dróg

Życie
piątek, 26 lutego 2021, 10:35
Wydział Infrastruktury informuję o rozpoczęciu prac związanych z prowadzeniem remontów cząstkowych dróg gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Zgorzelec.

Zobacz również