NaStyku.pl

Pościg ulicami Zgorzelca

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i miał cofnięte uprawnienia. Prowadził pod wpływem narkotyków. Był poszukiwany. Został zatrzymany po pościgu.
Policyjny radiowóz i samochód / fot. KPP Zgorzelec
Policyjny radiowóz i samochód / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED patrolując ulice miasta zauważyli osobowego Volkswagena, którym wcześniej kierowała osoba bez uprawnień. Mundurowi postanowili więc zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale mężczyzna nie miał ochoty na spotkanie z policjantami i znacznie przyśpieszył. Uciekał ulicami miasta stwarzając przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca w pewnym momencie zjechał z drogi, zwolnił, wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Mundurowi najpierw unieruchomili auto uciekiniera, a następnie zatrzymali go.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto miał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz cofnięte przez starostę uprawnienia. Z uwagi na zachowanie kierującego zbadano go testerem narkotykowym, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy – wyjaśniła podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

34-latek trafił prosto do aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 Zatrzymany mężczyzna / fot. KPP Zgorzelec

Zatrzymany mężczyzna / fot. KPP Zgorzelec

 Tył pojazdu, którym uciekał 34-latek / fot. KPP Zgorzelec

Tył pojazdu, którym uciekał 34-latek / fot. KPP Zgorzelec

 

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również