NaStyku.pl

Polska Niepodległa. Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w powiecie zgorzeleckim

Zbliża się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w powiecie zgorzeleckim planowane są m.in. msze św., koncerty, spektakle teatralne, piknik oraz inscenizacje historyczne. Sprawdź szczegółowy plan uroczystości.
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

W Zgorzelcu obchody rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona 11 listopada o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej (Pl. Jana Pawła II nr 1). O godzinie 12.30 przed pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego zaplanowano uroczystość patriotyczną.

O godzinie 16.00 w Centrum Sportowo Rekreacyjnym przy ul. Maratońskiej odbędzie się Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Koncert będzie miał szczególny charakter i oprawę, którą zapewnią Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego oraz Chóry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu przygotowane przez Małgorzatę Dudę. Wydarzenie poprowadzi Dorota Adaszewska.

Formuła koncertu zakłada aktywny udział publiczności, która razem z muzykami śpiewa i współtworzy tę uroczystość. Ideą koncertu jest radosne świętowanie z pieśnią na ustach. Zabrzmią popularne polskie pieśni patriotyczne: Rota, Białe Róże, Warszawianka, Ułani, ułani, malowane dzieci, O mój rozmarynie i wiele innych.

Śpiewniki z tekstami pieśni dostępne będą na miejscu. Wstęp wolny!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ul. Pułaskiego w Zgorzelcu do remontu.

Urząd Miasta Zgorzelec przeprasza za paraliż komunikacyjny

Życie
piątek, 22 marca 2019, 12:39
Zgorzelec ogarnął paraliż komunikacyjny. Remont ul. Bohaterów Getta i Poniatowskiego oraz rewitalizacja śródmiejskich podwórek sprawiła, że po mieście ciężko się poruszać.Kierowcy stoją w korkach. Za utrudnienia przeprasza rzecznik Urzędu Miasta Zgorzelec.
Droga wewnętrzna ul. Konarskiego 1-4

Zgłoś uwagi do projektu przebudowy ul. Konarskiego!

Życie
piątek, 22 marca 2019, 11:01
Wydział przygotowania i realizacji inwestycji Urzędu Miasta Zgorzelec zaprasza do wnoszenia, w terminie do 8 kwietnia, pisemnych uwag i propozycji do dokumentacji projektowej dotyczącej planowanej przebudowy ul. Konarskiego.

Zobacz również