NaStyku.pl

Policyjny pościg za kierowcą Opla. Uciekał bo miał cofnięte uprawnienia do kierowania

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który zlekceważył nadawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie gminy Zgorzelec próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Ten jednak zlekceważył nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Po chwili porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany.

Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz ma cofnięte decyzją starosty uprawnienia.

Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a kierujący trafił do zgorzeleckiej jednostki.

Przypominamy, że za zlekceważenie orzeczonego przez sąd zakazu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Taka sama kara grozi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Natomiast za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. J.Droś

Sukces młodzieży z MDP Ruszów w OTWP

Życie
czwartek, 13 czerwca 2024, 09:42
W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie i Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Zobacz również