NaStyku.pl

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali po pościgu motocyklistę, który prowadził bez uprawnień i był pod wpływem narkotyków

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED w ramach działań pod nazwą „Motocyklista” po pościgu zatrzymali 34-letniego kierującego motocyklem marki Honda. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i był pod wpływem narkotyków.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy przeprowadzili w miniony piątek na terenie powiatu wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Motocyklista”. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 59 pojazdów w tym 16 motocykli ujawniając 44 wykroczeń z których 11 dotyczyło kierujących jednośladami. 

Jeden z kierujących motocyklem pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania przyśpieszył i zaczął uciekać. Zostałzatrzymany dopiero po krótkim pościgu. Jak się okazało 34-letni kierujący motocyklem marki Honda nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy. Motocykl trafił na policyjny parking, a kierujący do zgorzeleckiej komendy - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

Teraz za popełnione czyny 34-latek odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również