NaStyku.pl

Policjanci w trakcie pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu

Mężczyzna podejrzany o kradzież pojazdu doprowadzany do jednostki policji / fot. KPP Lubań
Mężczyzna podejrzany o kradzież pojazdu doprowadzany do jednostki policji / fot. KPP Lubań

Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna kontynuował brawurową ucieczkę i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W minioną środę (9.09) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej otrzymali informację, że na terenie sąsiedniej miejscowości znajduje się pojazd marki Skoda Octavia skradziony w nocy na terenie Republiki Czeskiej. Udając się we wskazane miejsce funkcjonariusze zauważyli jadący z naprzeciwka pojazd zgodny z opisem, jednak posiadający polskie tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że auto pochodzi z kradzieży podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierowca jednak zaczął uciekać nie reagując na polecenia do zatrzymania, zwalniał lub zajeżdżał drogę mundurowym uniemożliwiając wyprzedzanie. Uciekając łamał przepisy ruchu drogowego.

Pościg zakończył się w powiecie zgorzeleckim, po tym jak nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi uderzając w niego a następnie wpadł na latarnie. To jednak nie powstrzymało kierowcy, nadal próbował podjąć ucieczkę pieszo. Natychmiast został zatrzymany. Pokrzywdzony w kolizji drugi kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. 

Kierowcą skradzionego pojazdu okazał się 44-letni, mieszkaniec Bogatyni. W trakcie przeprowadzonej kontroli osobistej w portfelu zatrzymanego ujawniono narkotyki. Wewnątrz pojazdu znajdowały się czeskie tablice rejestracyjne oraz dokumenty innych pojazdów.  Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Jego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem substancji psychotropowej.  W związku z tym w placówce medycznej pobrano mu krew do badania. Pojazd został odzyskany i zabezpieczony do dalszych czynności procesowych.

44-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających jak i ich posiadanie. Zatrzymany mężczyzna dopuścił się tych czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za czyn podobny. 

Samochód, którym poruszał się mężczyzna podejrzany o kradzież / fot. KPP Lubań

Samochód, którym poruszał się mężczyzna podejrzany o kradzież / fot. KPP Lubań

Samochód, którym poruszał się mężczyzna podejrzany o kradzież / fot. KPP Lubań

Samochód, którym poruszał się mężczyzna podejrzany o kradzież / fot. KPP Lubań

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

MPGK Zgorzelec

Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Życie
piątek, 25 września 2020, 10:15
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zgorzelec nr 180/2020 z dnia 21 sierpnia 2020 r. zmienione zostały zasady odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak powstają odpady komunalne.

Zobacz również