NaStyku.pl

Policjanci przejęli niemal kilogram narkotyków i zlikwidowali uprawę konopi

Międzywojewódzka akcja policjantów z Lwówka Śląskiego pozwoliła na odnalezienie niemal kilograma marihuany w jednym z mieszkań w województwie lubuskim oraz zlikwidowanie uprawy konopi.
fot. KPP Lwówek Śląski
fot. KPP Lwówek Śląski

 Lwóweccy kryminalni udaremnili wprowadzenie na rynek blisko kilograma środków odurzających. W wytypowanym mieszkaniu na terenie województwa lubuskiego policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, metamfetminę, tabletki ecstasy oraz inne substancje psychoaktywne. Ponadto w wyniku dalszych działań zlikwidowali uprawę konopi. Zabezpieczonych zostało 10 krzaków w różnej fazie wzrostu.

Podejrzany o narkotykowy proceder 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także wprowadzenia do obrotu narkotyków o łącznej wartości blisko pół miliona złotych. - poinformowała starszy sierżant Olga Łukaszewicz, oficer prasowa KPP w Lwówku Śląskim.

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci poszukują zaginionej Barbary Marszałek

Życie
czwartek, 07 grudnia 2023, 09:52
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni prowadzą poszukiwania Barbary Marszałek lat 54 zamieszkałej w Bogatyni, która w dniu 26 listopada 2023 roku wyszła z domu nie informując gdzie się udaje. Ostatni raz widziana 2 grudnia na terenie Bogatyni.

Zobacz również