NaStyku.pl

Policjanci podejrzani o udział w zorganizowanych grupach przestępczych

Udział w zorganizowanych grupach przestępczych, pomocnictwo w obrocie narkotykami, łapownictwo, utrudnianie postępowań karnych – to część zarzutów, które usłyszeli policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

8 stycznia 2019 r. Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, a także byłego policjanta. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami.

Śledczy informują, że funkcjonariusze dopuścili się również innych przestępstw, m.in. przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz informacje o planowanych postępowaniach karnych, a także pomagali w obrocie substancjami psychotropowymi i utrudniali postępowania karne.

Policjanci uczynili sobie z procederu łapownictwa stałe źródło dochodu. Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych. Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw. 9 stycznia prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Grozi im nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Opisane czynności są efektem prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i inne jednostki prokuratury śledztw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami substancji psychotropowych na terenie województwa dolnośląskiego – dodaje prokurator.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...