NaStyku.pl

Połasił się na sprzęt budowlany

To miała być łatwa robota pod osłoną nocy. Ekspresowe włamanie do kontenera, kradzież sprzętu budowlanego i szybkie „ulotnienie się”. Coś poszło jednak nie po myśli złodzieja…Ten wylądował na policyjnym „dołku”, a jego lista przewinień nieco się wydłużyła.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Place budowy stały się rajem dla złodziei, którzy najczęściej pod osłoną nocy zabierają stamtąd niemal wszystko co wpadnie im w ręce. Giną materiały budowlane, różnego rodzaju narzędzia oraz specjalistyczne sprzęty – wszystko, co łatwo „upłynnić”. Tym razem przestępca wpadł na gorącym uczynku.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie włamującym się do kontenera znajdującego się na jednym z placów budowy w mieście. Na miejsce skierowano patrol prewencji oraz funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Wspólne działania skutkowały zatrzymaniem 37-letniego mężczyzny, który zdołał wynieść na zewnątrz kontenera część sprzętu budowlanego – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia prokurator przedstawił mu zarzut włamania do kontenera i usiłowanie kradzieży sprzętu budowlanego. To jednak nie wszystko. Mężczyzna usłyszał także zarzuty przywłaszczenia karty płatniczej i usiłowania wypłaty 1200 zł z bankomatu oraz naruszenia miru domowego.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również