NaStyku.pl

Pogranicznicy zlikwidowali kolejne laboratorium mety

Pogranicznicy zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy. Z zatrzymanych półproduktów można by otrzymać ponad 18 kg tego narkotyku. Laboratorium znajdowało się na terenie gminy Lubań.
Zatrzymany przez policjantów 28-latek / fot. NOSG
Zatrzymany przez policjantów 28-latek / fot. NOSG

W poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., funkcjonariusze straży granicznej ze Zgorzelca wspólnie z celnikami zlikwidowali laboratorium, w którym wytwarzano substancje odurzające. Mundurowi przeszukali zabudowania mieszkalne w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubań. Znaleziono tam i skonfiskowano urządzenia i przedmioty służące do wytwarzania metamfetaminy tj. środki chemiczne, liczne naczynia, pochłaniacz zapachów, płytę gazową, mieszadła i wagę elektroniczną.

W budowlanych wiadrach funkcjonariusze ujawnili 28 litrów płynnej zawiesiny w etapie produkcyjnym. Po zbadaniu narkotestem okazało się, że jest to metamfetamina. Zabezpieczono również gotowy produkt w postaci proszku w ilości 244,5 grama, czyli 2 449 porcji handlowych o wartości 29 tys. zł – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do posiadania i produkcji ujawnionych narkotyków, przedmiotów oraz środków chemicznych przyznał się 28-letni Polak. Mężczyzna został zatrzymany.

Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Z opinii ekspertów wynika, że z 28 litrów ujawnionej substancji, po odparowaniu można by otrzymać 18 kg metamfetaminy o szacunkowej wartości blisko 2,2, mln zł – dodaje rzecznik.

Pogranicznicy wszczęli już postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Będzie ono dalej prowadzone przez policjantów z wydziału kryminalnego KPP w Lubaniu, a dzisiaj Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec 28-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również