NaStyku.pl

Pogranicznicy z Lubania mają nową bazę szkoleniową - hangar z symulatorem samolotu. Zobacz wideo

Wczoraj Zastępca Komendanta Głównego SG gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec dokonał oficjalnego otwarcia hangaru szkoleniowego z symulatorem samolotu. Obiekt będzie przeznaczony do ćwiczeń dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz służb zagranicznych.
prot. scr. KGSG
prot. scr. KGSG

Na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, powstał nowoczesny obiekt szkoleniowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym z bazą noclegową dla uczestników szkoleń. Najważniejszym elementem nowego obiektu jest symulator statku powietrznego, zbudowany na bazie wycofanego z eksploatacji wąskokadłubowego samolotu pasażerskiego z wykorzystaniem oryginalnych elementów wyposażenia. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce.Obiekt przeznaczony jest do prowadzenia szkoleń dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz przedstawicieli służb Unii Europejskiej, ale też tych z państw spoza UE, którzy biorą udział w przymusowych operacjach powrotowych wykonywanych drogą lotniczą i lądową. Będą tu odbywać się szkolenia specjalistyczne, kursy doskonalące i warsztaty, przygotowujące funkcjonariuszy działających jako funkcjonariusze eskortujący, dowódcy doprowadzeń, a także szkolenia innego personelu zaangażowanego w operacje powrotowe. W nowym obiekcie szkoleniowym obok symulatora statku powietrznego i wyposażenia towarzyszącego, znajduje się również sala wykładowa oraz sala do ćwiczeń, a także nowoczesny internat.Zajęcia będą prowadzone głównie przez wykładowców z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, choć nie jest wykluczony udział innych ekspertów czy trenerów. Już w listopadzie planowane są dwa szkolenia w formie warsztatów dla przedstawicieli służb zagranicznych.

Kadłub Boeinga 737, który był podstawą symulatora samolotu przyjechał do Lubania 18 stycznia na 25-metrowej lawecie. Relację wideo z tej operacji znajdziecie TUTAJ.

 fot. Komenda Główna Straży Granicznej (3)

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również