NaStyku.pl

Podsumowanie policyjnej akcji „narkotyki”

W dniach 7-9 października policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wraz z wspierającymi ich funkcjonariuszami Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Legnicy na terenie całego powiatu prowadzili działania pod kryptonimem „Narkotyki".
Podsumowanie policyjnej akcji „narkotyki” / fot. KPP Zgorzelec
Podsumowanie policyjnej akcji „narkotyki” / fot. KPP Zgorzelec

Działania miały na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej oraz kontrolę kierujących pojazdami pod kątem kierowania pod wpływem środków odurzających. 

Dostępność narkotyków w szczególności dla osób młodych to bardzo poważny problem, a kierujący pod wpływem środków odurzających mogą stanowić poważne zagrożenie na drodze. Narkotyki to nie tylko uzależnienie, choroby psychiczne i inne problemy zdrowotne ale również czynnik w wyniku którego powstają inne często bardzo komplikujące życie zdarzenia. Funkcjonariusze na terenie działania KPP w Zgorzelcu celem przeciwdziałania i zwalczania przestępczości narkotykowej przeprowadzili w dniach 7-9 października 2021 roku działania pod kryptonimem „Narkotyki”. Dodatkowym celem działa było eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami pod wpływem środków odurzających oraz alkoholu.

Podczas przeprowadzonych działań, które realizowane były zarówno w postaci posterunków kontrolnych jak i kontroli dynamicznych policjanci, skontrolowali 98 pojazdów i wylegitymowali 427 osób. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 6 przypadków posiadania środków odurzających przez osoby kontrolowane oraz zatrzymali 7 kierujących nie stosujących się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wśród skontrolowanych kierujących 2 znajdowało się pod wpływem środków odurzających, a 4 kierowało pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo w ramach prowadzonych działań funkcjonariusze dokonali zatrzymania 6 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Przypominamy iż posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest zabronione. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi za to kata do 3 lat pozbawia wolności. Sprzedaż lub nakłanianie do używania narkotyków stanowi przestępstwo za które można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również