NaStyku.pl

Podsumowanie policyjnej akcji „motocyklista”

W miniony piątek w godzinach popołudniowych zgorzeleccy policjanci ruchu drogowego na terenie całego powiatu prowadzili działania pn. „Motocyklista”.
Policjant kontrolujący motocyklistę / fot. KPP Zgorzelec
Policjant kontrolujący motocyklistę / fot. KPP Zgorzelec

Działania miały na celu kontrolę przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących motocyklami, jak również innymi pojazdami. W szczególności w zakresie poruszania się z dopuszczalną prędkością celem dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Prędkość jest jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Podczas wypadku praw fizyki nie oszukamy. Dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze jest niezwykle istotnym elementem poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo.

Podczas przeprowadzonych działań w ramach, których funkcjonariusze dokonywali również sprawdzenia stanu technicznego pojazdów oraz czy kierujący posiadają wymagane uprawnienia do kierowania. W trakcie działań policjanci, skontrolowali 38 pojazdów, w tym 12 motocykli. W trakcie działań ujawnili 17 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, w tym 3 kierujących motocyklami. Dwóch z kontrolowanych kierujących motocyklami nie posiadało uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu. Za popełnione wykroczenia oprócz punktów karnych zostali ukarani mandatami.

Przypominamy kierowcom, przestrzegając przepisów ruchu drogowego dbamy o wspólne bezpieczeństwo na drodze.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Planowany przebieg trasy rowerowej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku"

Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 13:27
Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy Łużyckiej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia”.
Zawsze warte odwiedzenia - potomstwo olbrzymich szarych kangurów / fot. www.zoo-goerlitz.de, A. Kolar

Zamknięcie Zoo Goerlitz nie wchodzi w grę

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 09:28
Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitziego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany "Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu" słusznie wywołał poruszenie.

Zobacz również