NaStyku.pl

Podsumowanie Finału Dni Dziedzictwa Nad Nysą. To było wspaniałe wydarzenie na pograniczu!

Dni Dziedzictwa nad Nysą, to część projektu pn. „Pomyśl: Nasze Dziedzictwo – Twoja Przyszłość”, która wzmacnia efekty dwóch ważnych inwestycji rewitalizacyjnych – remontu Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu i Starej Słodowni w kompleksie Tivoli w Gӧrlitz.
fot. UMZ
fot. UMZ

Chcieliśmy pokazać, że dwa zabytki, wyremontowane w ramach polsko-niemieckiego projektu dofinansowanego przez Unię Europejską, są częścią wspólnego dziedzictwa, którego jesteśmy świadomi. W mieście takim jak nasze, podzielonym granicą, ale bardzo mocno związanym historią, codziennością i planami na przyszłość, znajomość tego co wspólne i ważne dla sąsiadów, jest szczególnie ważna, bo pozwala rozumieć się.

Dlatego też edycje Dni Dziedzictwa Nad Nysą, organizowane naprzemiennie w Zgorzelcu i  Gӧrlitz, poświęcono kolejno przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Cieszyły się one dużym i ponadpokoleniowym powodzeniem.

Wszystkie oprowadzenia, wystawy, wykłady i świetne warsztaty dla najmłodszych to też inwestycja. I to nie mniej ważna niż ta w zabytki.

Cztery edycje Dni Dziedzictwa Nad Nysą w liczbach:

  • 20 wycieczek
  • 12 wykładów
  • 9 koncertów
  • 5 warsztatów terenowych
  • 5 wystaw historycznych
  • 2 warsztaty dla dzieci
  • 2 panele dyskusyjne,
  • 1 piknik rodzinny,
  • 1 gra terenowa dla rodzin z dziećmi

Organizatorami Dni Dziedzictwa Nad Nysą byli: Miasto Zgorzelec, Wolna Gmina Ewangelicka Gӧrlitz oraz spółka KulturService Gӧrlitz.

Projekt pn. „Pomyśl: Nasze Dziedzictwo – Twoja Przyszłość” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska – Saksonia 2014 – 2020.

Foto galeria z IV edycji Dni Dziedzictwa Nad Nysą: 

Finał Dni Dziedzictwa Nad Nysą za nami

Wideorelacja  z ostatniej IV edycji Dni Dziedzictwa Nad Nysą, która odbyła się w dniach 21-23 października: 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również