NaStyku.pl

Podrobione gruzińskie prawo jazdy

6 listopada funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali obywatela Gruzji, który miał przy sobie podrobione gruzińskie prawo jazdy.
Podrobione gruzińskie prawo jazdy
Podrobione gruzińskie prawo jazdy

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali wczoraj 44-letniego cudzoziemca podróżującego autokarem jadącym do Niemiec. Obywatel Gruzji w trakcie kontroli okazał funkcjonariuszom swój biometryczny paszport. Wnikliwa analiza stempli kontrolerskich zamieszczonych w paszporcie wykazała, że cudzoziemiec nie opuścił terytorium naszego i swój pobyt w Polsce przedłużył o 16 dni. Z uwagi na to mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo w jego rzeczach funkcjonariusze SG ujawnili gruzińskie prawo jazdy, które jak się okazało było podrobione na wzór oryginalnego. 44-latek przyznał się, że dokument kupił w Gruzji, by móc kierować pojazdami mechanicznymi na terenie Europy.

Komendant PSG w Zgorzelcu, wydał dzisiaj decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu oraz orzekł o zakazie wjazdu do Polski i innych Państw obszaru Schengen przez rok.

Dodatkowo wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze z uwagi na popełnione przez cudzoziemca przestępstwo posługiwania się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Za to przewinienie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podrobione gruzińskie prawo jazdy

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również