NaStyku.pl

[PILNE] Na Miedziance został przekroczony stan ostrzegawczy!

Intensywne opady deszczu sprawiły, że na Miedziance został przekroczony stan ostrzegawczy. Urząd Miasta i Gminy Bogatynia prosi o zachowanie ostrożności. Wydawane też są worki i piasek.
wysoka woda
wysoka woda

AKTUALIZACJA (GODZ. 11:20)

Ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miasta i gminy Bogatynia

Na podstawie art. 31a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U.2020.713), w oparciu o dokonaną ocenę zagrożenia powodziowego, w związku z niekorzystną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną oraz przekroczeniem stanu alarmowego na Miedziance w Turoszowie i stanu ostrzegawczego na Nysie Łużyckiej w Porajowie, od godziny 10:00 dnia 14 października 2020 r. ogłaszam pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Miasta i Gminy Bogatynia - pełniący funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

-------------------------------------------------------------------

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bogatyni informuje, że na Miedziance (wodowskaz Turoszów) został przekroczony stan ostrzegawczy. Mieszkańcy, którzy chcą zabezpieczyć posesje przed podtopieniami, mogą telefonicznie zgłaszać zapotrzebowanie na worki i piasek do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu: 75 77 25 200.

Stany wody cały czas monitoruje Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Dzisiaj również nie opuszczą nas opady deszczu. Wg Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, może spaść nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe są podtopienia dróg i zabudowań.

W związku z występującymi oraz prognozowanymi opadami deszczu, stany wody będą wzrastały w strefie wody wysokiej i średniej, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. W przypadku wystąpienia wyjątkowo intensywnych opadów, w zlewniach dopływów górnego Bobru oraz górnej Nysy Łużyckiej istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych – informuje Wioleta Aniśkiewicz z Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Komputer

Dostałeś mailem wezwanie na policję? Uważaj, to oszustwo!

Życie
wtorek, 20 października 2020, 08:49
Dostałeś wezwanie na policję drogą elektroniczną? Uważaj, to oszustwo! Pobieranie i otworzenie załączonego do wiadomości pliku może zainfekować Twój komputer złośliwym oprogramowaniem.
Policjant / zdjęcie ilustracyjne

10 lat „odsiadki”

Życie
poniedziałek, 19 października 2020, 12:04
Włamanie do auta i kradzież ekspresu do kawy, klucza do kół oraz karty bankomatowej, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - 42-latek może spędzić za więziennymi murami nawet dekadę.

Zobacz również

Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Życie
poniedziałek, 19 października 2020, 10:39

Znów zawyją syreny alarmowe

20 października 2020 r. zostanie przeprowadzony powiatowy trening systemu wczesnego...