NaStyku.pl

Pijany motorowerzysta uciekał przed policją

55-letni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Prowadził „na podwójnym gazie” i miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Motorower oraz nieoznakowany radiowóz policyjny / fot. KPP Zgorzelec
Motorower oraz nieoznakowany radiowóz policyjny / fot. KPP Zgorzelec

Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” otrzymali zgłoszenie o poruszającym się motorowerem mężczyźnie, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zauważyli mężczyznę w jednej z miejscowości na terenie powiatu zgorzeleckiego. Ten na widok mundurowych wsiadł na skuter i zaczął uciekać. Pomimo wydawanych poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się. Dalej kontynuował ucieczkę, popełniając przy tym szereg wykroczeń drogowych. W końcu został zatrzymany.

Po sprawdzeniu w policyjnych okazało się, że 55-latek posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że ma on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Mężczyzna był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w związku z tym za popełnione przestępstwa grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również