NaStyku.pl

Pijany kierowca zatrzymany na terenie gminy Sulików

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED na terenie gminy Sulików zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen. Okazało się, że 45-latek jest pijany, a do tego jest poszukiwany przez organy ścigania.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEDD z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 45-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poszukiwany jest przez organy ścigania i posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna lekceważąc sądowy zakaz oraz kierując w stanie nietrzeźwości popełnił kolejne przestępstwa za które odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny i ponownego zakazu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również