NaStyku.pl

Pijani i naćpani, z zakazem i bez uprawnień

Siedmiu nietrzeźwych, czterech naćpanych, pięciu z sądowym zakazem, trzynastu bez uprawnień do kierowania, dwóch z narkotykami – to bilans pracy zgorzeleckiej „drogówki” tylko z minionego weekendu.
Rondo im. Solidarności w Zgorzelcu
Rondo im. Solidarności w Zgorzelcu

Weekend na drogach powiatu zgorzeleckiego okiem funkcjonariuszy ruchu drogowego. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy pomimo grożących kar i konsekwencji prawnych lekceważą obowiązujące przepisy i tym samym stwarzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych użytkowników dróg. Liczby przerażają, a ten weekend tylko to potwierdził…

Mundurowi zatrzymali aż 7 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu i 4 pod wpływem środków odurzających – za co zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2.

Zatrzymano 13 kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania. Znaleźli się też tacy, którzy prowadzili pomimo sądowego zakazu – 5 kierowców. Ponadto w trakcie prowadzonych kontroli u 2 kierowców policjanci znaleźli środki odurzające.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim ograniczeń prędkości oraz nie wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas – zwraca uwagę mł. asp. Justyną Więcek z KPP Zgorzelec.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany przez policjantów motocykl marki Honda / fot. KPP Zgorzelec

Odzyskano skradziony na terenie Niemiec motocykl i skuter

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 11:58
Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA, na jednej z posesji w gminie Sulików, odnaleźli motocykl oraz skuter pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Wartość odzyskanych pojazdów to prawie 8 tys. zł. Zatrzymano 32-latka, który odpowie za paserstwo.
Otwarta naczepa tira przewożącego kartony z workami na śmieci / fot. KPP Zgorzelec

Nieudany skok na tira... z workami na śmieci

Życie
piątek, 03 lipca 2020, 13:39
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali parę, która włamała się do naczepy samochodu ciężarowego i ukradła karton worków na śmieci. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Zobacz również