NaStyku.pl

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.
Policja / zdjęcie ilustracyjne
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło w środę (13.08) około godziny 20:00 w Pieńsku. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, który został powiadomiony o wypadku zadysponował na miejsce straż pożarną, pogotowie ratunkowe i patrol policji. Ze wstępnych ustaleń okazało się, że prowadzący ciągnik rolniczy marki Ursus wraz z przyczepą 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego zawracał na terenie zielonym. Na przyczepie znajdował się zbiornik z wodą oraz 10-letni syn mężczyzny.

Podczas manewru zawracania przyczepa przewróciła się, a beczka z wodą przygniotła chłopca. Niestety pomimo pomocy strażaków, którzy za pomocą sprzętu hydraulicznego podnieśli zbiornik i udzielonej pierwszej pomocy, 10-latek zmarł. Na miejscu pracowali funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji w Pieńsku, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Obecnie pod nadzorem prokuratura prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.  

Czas prac polowych to niebywała atrakcja dla dzieci. Niestety bardzo łatwo o nieszczęśliwy wypadek, dlatego zgorzeleccy policjanci apelują rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania nawet prostych prac na polu lub w gospodarstwie, a także przy maszynach roliczych. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również