NaStyku.pl

Pasiasta gromada!

Osiemnaścioro młodych przyszło na świat w rodzinie mangust pręgowanych w Zoo Görlitz.
Mangusty / fot. : www.zoo-goerlitz.de, C.Hammer
Mangusty / fot. : www.zoo-goerlitz.de, C.Hammer

Prace budowlane dopiero ruszyły, jednak mangusty najwyraźniej wyczuły już nadchodzące zmiany oraz przeprowadzkę do nowego, większego wybiegu.

Motto: zbrój się i zasiedlaj, takie ma się wrażenie patrząc na rekordową ilość młodych w rodzinie tych drapieżników. Co najmniej cztery matki w ciągu trzech dni wydały na świat 18 młodych. Wszystkie razem w tym samym gnieździe.

Przyporządkowanie matek do dzieci jest niemożliwe. Nie jest to jednak istotne, ponieważ te małe drapieżniki, których ojczyzną jest Afryka wychowują potomstwo w kolektywie. Czy to matka, ojciec, rodzeństwo, kuzynki, kuzynowie, wujowie czy ciotki, wszyscy wspólnie opiekują się młodymi, a młode piją mleko od każdej matki.

Nic dziwnego wiec, iż mangusty, które po urodzeniu są nagie, niewidome i ważą maksymalnie 50 gramów rozwijają się bardzo szybko. Po 10 dniach otwierają oczy, a po 2 tygodniach zaczynają powoli poruszać się w grupie wraz z pozostałymi osobnikami. Na tym etapie jest właśnie osiemnaścioro młodych w Naszym Zoo.

Nagłe podwojenie populacji mangust wywiera znaczny nacisk na załogę zoo. Nowy wybieg musi powstać najszybciej jak to możliwe, w przeciwnym razie stary pęknie w szwach, w dosłownym znaczeniu...

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również