Prace budowlane dopiero ruszyły, jednak mangusty najwyraźniej wyczuły już nadchodzące zmiany oraz przeprowadzkę do nowego, większego wybiegu.
Motto: zbrój się i zasiedlaj, takie ma się wrażenie patrząc na rekordową ilość młodych w rodzinie tych drapieżników. Co najmniej cztery matki w ciągu trzech dni wydały na świat 18 młodych. Wszystkie razem w tym samym gnieździe.
Przyporządkowanie matek do dzieci jest niemożliwe. Nie jest to jednak istotne, ponieważ te małe drapieżniki, których ojczyzną jest Afryka wychowują potomstwo w kolektywie. Czy to matka, ojciec, rodzeństwo, kuzynki, kuzynowie, wujowie czy ciotki, wszyscy wspólnie opiekują się młodymi, a młode piją mleko od każdej matki.
Nic dziwnego wiec, iż mangusty, które po urodzeniu są nagie, niewidome i ważą maksymalnie 50 gramów rozwijają się bardzo szybko. Po 10 dniach otwierają oczy, a po 2 tygodniach zaczynają powoli poruszać się w grupie wraz z pozostałymi osobnikami. Na tym etapie jest właśnie osiemnaścioro młodych w Naszym Zoo.
Nagłe podwojenie populacji mangust wywiera znaczny nacisk na załogę zoo. Nowy wybieg musi powstać najszybciej jak to możliwe, w przeciwnym razie stary pęknie w szwach, w dosłownym znaczeniu...