NaStyku.pl

Para zatrzymana za oszustwa na „policjanta”

Oszukiwali na „policjanta”. Od 71-letniej zgorzelczanki wyłudzili prawie 30 tys. zł. Na ich trop wpadli funkcjonariusze kryminalni. Podejrzana o oszustwa para została tymczasowo aresztowana.
Zabezpieczone przez policję pieniądze / fot. KPP Zgorzelec
Zabezpieczone przez policję pieniądze / fot. KPP Zgorzelec

16 września 2019 r. 71-letnia mieszkanka Zgorzelca odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Rozmówca poinformował seniorkę, że padła ofiarą oszustów, jej pieniądze są zagrożone, a on chce uratować jej oszczędności.

Sprawca wykorzystał zdenerwowanie oraz obawy kobiety i tak manipulował rozmową, aby zdobyć jej zaufanie i nie dać chwili na zastanowienie. Aby uwiarygodnić swoją historię poprosił kobietę, aby wybrała na klawiaturze swojego telefonu numer alarmowy. Wtedy rozmowę przejęła druga osoba współpracująca z mężczyzną, która potwierdziła jego wersję. Fałszywy policjant poinformował kobietę, że w przestępczy proceder zamieszane są również pracownice banku i listonosz – relacjonuje zdarzenie podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Kobieta na polecenie oszusta udała się do banku i wypłaciła oszczędności w kwocie 27 600 zł, które przekazała później nieznanej kobiecie. Po powrocie do domu i przeanalizowaniu całej sytuacji zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i o całym zdarzeniu poinformowała policję.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze kryminalni ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali 28-letnią kobietę i jej 44-letniego partnera, mieszkańców powiatu legnickiego. Zabezpieczono telefony oraz pieniądze. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono 10 porcji handlowych metamfetaminy. Obydwoje usłyszeli zarzuty, mężczyzna dodatkowo zarzut posiadania środków psychotropowych – informuje podkom. Goguł.

Sąd w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczone przez policję telefony / fot. KPP Zgorzelec

Zabezpieczone przez policję telefony / fot. KPP Zgorzelec

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również