NaStyku.pl

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi
Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru drugiej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Resort poinformował, że program cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Łącznie zostanie dofinansowanych 1420 obiektów w całej Polsce. Gmina Sulików znajduje się na liście podmiotów, których wnioski zostały zaopiniowane pozytywnie.

Cieszę się, że Gminie Sulików po raz pierwszy udało się pozyskać środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu i Rekreacji – zaznaczył Robert Starzyński, Wójt Gminy Sulików.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – co to jest?

To ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych. W ramach Programu wsparciem zostały objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w dwóch wariantach realizacyjnych: wariant podstawowy (siłownia plenerowa, strefa relaksu), wariant rozszerzony (siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem).

Co będzie wchodzić w skład Otwartej Strefy Aktywności w Sulikowie?

W ramach tej inwestycji zaplanowano zagospodarowanie terenu placu zabaw w Sulikowie, która będzie obejmować: siłownię plenerową (6 urządzeń), strefę relaksu, plac zabaw o charakterze sprawnościowym wraz z ogrodzeniem. W skład urządzeń siłowych wejdą: step per pojedynczy, rower, podciąg nóg, masażer, drabinka pojedyncza, tai chi koła. Natomiast strefa relaksu zostanie wyposażona w: 4 ławki, stół do gry w szachy i chińczyka. Na placu zabaw zamontowane zostaną: zestaw statek zabawowy z urządzeniami sprawnościowymi, przeplotnia linowa, drabinka pionowa, drabinka pozioma.

 Plan Otwartej Strefy Aktywności w Sulikowie

Plan Otwartej Strefy Aktywności w Sulikowie

50 tys. zł dofinansowania otrzymała także Gmina Pieńsk. Tutaj powstaną dwa takie obiekty – tylko w wersji podstawowej.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Połączyło nas sprzątanie świata

Eko eskapada Naszej Ziemi. Pierwszy przystanek - Zgorzelec

Życie
czwartek, 12 września 2019, 14:57
W piątek, 13 września, do Zgorzelca dotrze jubileuszowa eko eskapada Fundacji Nasza Ziemia. Nasze miasto będzie pierwszym przystankiem jubileuszowej podróży fundacji i jej założycielki Miry Stanisławskiej – Meysztowicz.

Zobacz również