NaStyku.pl

Oszuści oferują pomoc w uzyskaniu dotacji

Dzwoni do Ciebie firma, która chce Ci pomóc w pozyskaniu funduszy na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła? Proponują spotkanie? Niestety to może być oszustwo na "dotację"!
Ostrzeżenie dla mieszkańców Zawidowa! / grafika ilustracyjna
Ostrzeżenie dla mieszkańców Zawidowa! / grafika ilustracyjna

Burmistrz Miasta Zawidów apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności w związku z aktywnością podmiotów żerujących na ludzkiej naiwności i obiecujących załatwienie dotacji tj. dofinansowania z RPO Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – działanie 3.3.e. na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne.

Podmioty te w chwili obecnej nasiliły swoje działania na terenie Dolnego Śląska i przybierają one formę spotkań z mieszkańcami, którym proponuje się podpisywanie umów o dotację, co jest daleko idąca manipulacją, żerującą na niewiedzy mieszkańców.

Gmina Zawidów wraz z kilkoma innymi gminami przystąpiła do "Koalicji na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin Zachodniego Obszaru Interwencji (ZOI)", której liderem jest Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość z siedzibą przy ulicy Stalowej nr 2 w Świdnicy. Lider w imieniu ww. gmin z dniem 26 kwietnia br. złożył wniosek do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej o uzyskanie dofinansowania zadań z działania 3.3.e. Instytucja ta ma około pół roku na rozpatrzenie wniosku. Po tym okresie uzyskamy informację, czy dofinansowanie zostanie nam (gminie) udzielone oraz w jakiej wysokości. Jeśli dofinansowanie zostanie nam udzielone wówczas na stronie internetowej pojawi się informacja dla mieszkańców o naborze wniosków na wymianę starych źródeł ciepła na nowe – wyjaśnia burmistrz Robert Łężny.

W jaki sposób działają oszuści? Najczęściej oferują przygotowanie profesjonalnego wniosku – oczywiście odpłatnie. Za napisanie wniosku możesz zapłacić od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Później najczęściej okazuje się, że program nawet się nie rozpocznie.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również