NaStyku.pl

OSP Pieńsk - oni nam pomagają! Teraz my pomóżmy druhom w zakupie nowego pojazdu. Liczy się każda złotówka!

Robią to z dobroci serca. Pomaganie innym jest ich naturą. Druhowie z OSP Pieńsk wiele razu pokazali nam, że potrafią dojechać jako pierwsi do miejsca zdarzenia. Nigdy nie odmówią gdy są potrzebni. Teraz my pomóżmy im!
fot. OSP Pieńsk
fot. OSP Pieńsk

Trzy dźwięki syreny

i szybsze serca bicie.

Dla nas straż pożarna ponad życie!

Bo ratować życie

to nasza dewiza,

drugim naszym domem

strażacka remiza!

- tak pięknie pisze Anna Lichoń z OSP w Pieńsku. 

Strażacy ochotnicy wiele razy udowodnili, że odpowiedzą na każde wezwanie i przyjadą gdy tylko będą potrzebni. Uczestniczyli w wielu akcjach, nie tylko związanych z gaszeniem pożarów, na terenie całego powiatu zgorzeleckiego. 

W województwie dolnośląskim są w pierwszej dziesiątce najczęściej wyjeżdżających jednostek 

Na co dzień gasimy pożary, walczymy ze skutkami klęsk żywiołowych, interweniujemy przy wypadkach drogowych i zabezpieczeniach, wspieramy ratownictwo medyczne przy zdarzeniach wymagających udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zdarzy się też, że ratujemy dzikie zwierzęta i ściągamy koty z drzew. Od lat bezinteresownie dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców, na każdy dźwięk syreny zostawiamy wszystko i pędzimy, bo wiemy że ktoś potrzebuje naszej pomocy, a doskonale zdajemy sobie sprawę, że czasami liczy się każda sekunda - pisze druhna Anna. 

Dołącz do akcji wspierania OSP Pieńsk. Liczy się każda złotówka!

Teraz strażacy z OSP Pieńsk zwracają się z prośbą o pomoc do wszystkich mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. Druhowie marzą o zakupie samochodu operacyjno-rozpoznawczego. Posiadają sporą część środków na ten wydatek ale wciąż brakuje im niespełna 20 tys. złotych. Dlatego na rozpoczęli zbiórkę środków na stronie zrzutka.pl. Liczy się każda złotówka! 

Jeśli chcesz się odwdzięczyć i pomóc spełnić marzenie strażaków kliknij tutaj: WSPIERAM OSP PIEŃSK

fot. OSP Pieńsk

W imieniu strażaków z OSP Pieńsk serdecznie dziękujemy! 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Maszynista

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY: MASZYNISTA ZUW

Życie
czwartek, 16 maja 2024, 18:36
W związku z wakatem w Zakładzie Uzdatniania Wody, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko: Maszynista ZUW

Zobacz również

Woda w kulturze i sztuce
Życie
środa, 15 maja 2024, 11:47

Woda w kulturze i sztuce

Woda od zawsze fascynowała ludzi i miała ogromne znaczenie w...