NaStyku.pl

Okno na świat dla Pawła Kotlarza

Od połowy sierpnia Paweł Kotlarz może już korzystać ze specjalnego podjazdu dla wózków inwalidzkich. Dla niepełnosprawnego mieszkańca Pieńska będzie to duża pomoc w codziennym funkcjonowaniu.
materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu
materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu

15 lat temu Paweł Kotlarz uległ poważnemu wypadkowi. W wyniku niefortunnego skoku do wody doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i porażenia czterokończynowego.

Ogromną barierą w dotychczasowym funkcjonowaniu były dla pana Pawła schody. Bez pomocy innych osób nie miał możliwości samodzielnego wyjechania na spacer. Od połowy sierpnia uległo to jednak znaczniej zmianie.

Budowa specjalnego podjazdu dla wózków inwalidzkich została dofinansowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu z wykorzystaniem środków PFRON z zakresu likwidacji barier architektonicznych.

Z uwagi na fakt, iż budynek przy którym wykonano podjazd leży w strefie zabytkowej miasta Pieńsk, pomocą i wyrozumiałością wykazali się pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Delegatura w Jeleniej Górze wydając stosowne zezwolenie umożliwiające realizację projektu.

W odbiorze uczestniczył Jan Magda – Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk, który wsparł inicjatywę pomagając w załatwieniu spraw dotyczących użyczenia gruntu, Robert Hećman – kierownik zespołu ds. pomocy społecznej i wsparcia niepełnosprawnych PCPR w Zgorzelcu, Michał Filipiak – wykonawca podjazdu oraz współpracujący z PCPR inspektor Ryszard Nawrocki.

Istotną rolę w realizacji projektu odegrała również Agnieszka Brdys – Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, której pomoc w załatwieniu spraw urzędowych dot. budowy podjazdu znacznie przyspieszyła termin zakończenia inwestycji.

Podjazd dla wózków inwalidzkich / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

 

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również